Inquiry
Form loading...
Goodtone: Модерни канцелариски столови естетски репер Goodtone Добавувачи на канцелариски столчиња

Goodtone: Модерни канцелариски столови естетски репер Goodtone Добавувачи на канцелариски столчиња

2024-06-27
Основана во 2014 година, Goodtone е главен бренд на канцелариски столови од високата класа во Кина, главно се занимава со кожени столчиња, ергономски столчиња за задачи и други висококвалитетни канцелариски столици. Од своето основање, Goodtone отсекогаш се придржувал до дизајнерскиот концепт на чешел...
Види Детали
 Дизајн Шангај |  Отворете го Goodtone Inspiration Box, производители на канцелариски столчиња

Дизајн Шангај | Отворете го Goodtone Inspiration Box, производители на канцелариски столчиња

2024-06-24
Впечатливата „Кутија со инспирација“ стои во центарот на изложбеното место, со жешкото корално црвено што се шири и се отвора, формирајќи силен визуелен контраст со обичната црна коцка. Карактеристичниот став за брендот на Goodtone, кој е да го завитка ...
Види Детали
Наградената серија Goodtone POLY работи со етикета WELL за да помогне во изградбата на зелени згради

Наградената серија Goodtone POLY работи со етикета WELL за да помогне во изградбата на зелени згради

2024-06-24
Поврзување со меѓународниот стандард WELL за да се создаде глобален репер за здрава канцеларија Добивањето на оваа меѓународна овластување значи дека канцеларискиот стол од серијата Goodtone POLY ги исполнува барањата на стандардот WELL Healthy Building, обезбедувајќи визуелен придонес во создавањето здрава внатрешна околина...
Види Детали
Сеопфатен водич за избор, одржување и разбирање на придобивките од производителите на столчиња за извршна канцеларија

Сеопфатен водич за избор, одржување и разбирање на придобивките од производителите на столчиња за извршна канцеларија

2024-06-18
Кога станува збор за опремување на вашата канцеларија со најдобар мебел, од клучно значење е разбирањето на производителите на извршни канцелариски столчиња. Во овој водич, ќе ги покриеме клучните аспекти кои ќе ви помогнат да донесете информирана одлука, да ја одржите вашата инвестиција и да ги цените придобивките ...
Види Детали
Сеопфатна анализа на производителите на канцелариски седишта: сеопфатен водич од совети за избор до инсталација и одржување

Сеопфатна анализа на производителите на канцелариски седишта: сеопфатен водич од совети за избор до инсталација и одржување

2024-06-14
Кога станува збор за создавање удобен и продуктивен работен простор, важноста на добар канцелариски стол не може да се прецени. Во овој водич, ќе разгледаме сè што треба да знаете за производителите на канцелариски столчиња, од разбирање на основите до ма...
Види Детали
Прекуокеанскиот бизнис дивизија одржа роденденска забава со тема „сеќавање на детството“

Прекуокеанскиот бизнис дивизија одржа роденденска забава со тема „сеќавање на детството“

2024-06-13
Вечерта на 31 мај, Прекуокеанската дивизија одржа роденденска забава за персоналот од февруари до мај во просторијата за активности на синдикатот на трудот Лонг Џианг, со цел да се зајакне кохезијата на тимот и да се промовира комуникацијата и интеракцијата помеѓу т. .
Види Детали
Подигнете го вашето работно искуство со совршениот стол: увид од водечки производител на канцелариски столови

Подигнете го вашето работно искуство со совршениот стол: увид од водечки производител на канцелариски столови

2024-06-05
Како водечки производител на канцелариски столови, ние сме специјализирани за создавање ергономски и удобни столици кои го подобруваат вашето работно искуство. Нашите столчиња се дизајнирани со најнови материјали и изработка, нудејќи одлична поддршка и издржливост за да ви помогнат да останете енергични и продуктивни секој ден.
Види Детали
Гудтон беше награден како „Напреден колектив на областа Шунде 2023 година“

Гудтон беше награден како „Напреден колектив на областа Шунде 2023 година“

2024-06-03
На 28-ми мај, Guangdong JE Furniture Co., Ltd Goodtone Branch беше почестен во. Конференција за пофалници на окружниот модел на Шунде, напредни работници и напредни колективи во 2023 година Модел на труд, напреден работник и напреден колективен ком...
Види Детали
Како да го изберете вистинскиот канцелариски стол за вашите потреби: Водич

Како да го изберете вистинскиот канцелариски стол за вашите потреби: Водич

2024-06-01
Кога сте на пазарот за канцелариски стол, без разлика дали пребарувате онлајн или во продавници, ќе наидете на плејада на избори. Изборот на вистинскиот вклучува разгледување на фактори како ергономијата, удобноста, стилот и цената. Со толку широк спектар на ...
Види Детали
Подемот на ергономските канцелариски столици во модерен мебел

Подемот на ергономските канцелариски столици во модерен мебел

2024-05-31
Во денешните работни простори, ергономските канцелариски столчиња станаа незаменливи. Овие столчиња, дизајнирани од иновативни производители, како што е Производителот на ергономски столици, им даваат приоритет на удобноста и здравјето на корисникот.
Види Детали
Крајниот водич за избор на совршена канцелариска столица за вашиот работен простор

Крајниот водич за избор на совршена канцелариска столица за вашиот работен простор

2024-05-29
Во денешниот свет со брз ритам, многумина од нас поминуваат многу време седејќи на маса, без разлика дали се за работа, учење или одмор. Имајќи го ова на ум, од клучно значење е да се инвестира во висококвалитетна канцелариска столица која не само што обезбедува удобност, туку и поддржува добро држење на телото и прекумерна ...
Види Детали
„Задржете се во право и иновирајте, стремете се кон слабеење“ Гудтон одржа состанок за заложбите за слаба трансформација и промени

„Задржете се во право и иновирајте, стремете се кон слабеење“ Гудтон одржа состанок за заложбите за слаба трансформација и промени

2024-05-27
Во 08:00 часот на 22 мај 2024 година, Гудтон го одржа состанокот за залог на проектната работилница за посно трансформација и промени и бенчмаркинг. На средбата, Жу Женгген, генерален директор на дивизијата Гудтон и заменик генерален директор на продукциски центар, го објасни знакот ...
Види Детали